• • •

Patrycja Podkościelny – wernisaż! (10.07.2015, g. 16:00)

10 lipca (pt.) o godz. 16:00 zapraszamy na wernisaż billboardu Patrycji Podkościelny, który zainaugurował tegoroczną działalność Galerii 238×504, znajdującej się na elewacji Klubu Ucho. Projekt został dofinansowany przez Województwo Pomorskie w programie „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2015″. Podczas wernisażu będziemy prowadzić dystrybucję pocztówek z reprodukcją pracy.

Billboard Patrycji Podkościelny porusza kwestie dotyczące funkcjonowania jednostki we współczesnym społeczeństwie – przyjmowania ról społecznych, które mogą powodować głębokie konflikty w człowieku, egzystencji pełnej napięć związanych z rozłamem pomiędzy oczekiwaniami innych i koniecznością dostosowania się do tempa życia w dzisiejszych czasach a często sprzecznymi w swym charakterze potrzebami samorealizacji i spełnienia, a w końcu – dotyka związku „natura-kultura” (teatralne maski, nagie postacie, florystyczne wzory).

FOCUS ON…
W ramach wydarzenia będzie można zapoznać się ze specyfiką organizowania imprez charytatywnych – zarówno pod względem formalnym, jak i technicznym. Zainteresowani odbiorcy lub potencjalni organizatorzy otrzymają szczegółowe informacje, dotyczące możliwych form współpracy z Fundacją Ucho i z Klubem Ucho w kontekście tego typu inicjatyw.

 

PATRYCJA PODKOŚCIELNY

Urodzona w 1988 roku w Gdyni, gdzie mieszka i pracuje. Ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się m.in. ilustracją, grafiką wydawniczą oraz projektowaniem graficznym. Razem z Patrykiem Hardziejem współprowadzi studio projektowe Negation oraz projekt edukacyjno-researcherski „Oldschool Logo”. Prowadzi również zajęcia z Typografii oraz Kompozycji na PJATK w Gdańsku. Współpracowała z klientami takimi jak: Adobe, Grey (Singapur), Mini, 2+3D, miesięcznik „Znak”, „Newsweek”, „Przekrój”.

Oprócz pracy, która trafiła do Galerii 238×504, dnia 13 czerwca (nd.) br. o godz. 20:00 w Cafe Cyganeria w Gdyni (ul. 3 maja 27) odbył się wernisaż wystawy „Plants & Patterns”, która jest zbiorem najnowszych prac Patrycji Podkościelny, oscylujących wokół tematyki portretowej oraz związku człowieka z naturą. Ekspozycję można obejrzeć do końca lipca.

Facebook: https://www.facebook.com/patrycjapodkoscielny

 

WSTĘP WOLNY

 

Projekt dofinansowany przez Województwo Pomorskie

logo_POMORSKIE_kolor